Coraz częściej jako docelowe miejsce wakacji wybieramy piękne miejsca zagraniczne. Latem wyjeżdżamy do miejsc oferujących piękne plaże, nieskazitelnie czyste morza oraz pogodę pewniejszą niż nasza krajowa.

Turystyka zagraniczna wcale nie musi być droga – wystarczy poszperać w Internecie by odnaleźć wiele stron oferujących wyjazdy (najczęściej w formie last minute, gdzie wyjeżdżamy dzień lub dwa po wykupieniu wycieczki) w obniżonych nawet o 50-60% cenach.

Choć często mówi się, że nie doceniamy uroków i okoliczności polskiej przyrody, oraz że wiele miejsc w naszym kraju nie jest jeszcze odkrytych w wystarczającym stopniu, to właśnie turystyka zagraniczna zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że najpopularniejsze turystyczne kierunki zagraniczne (Egipt, Turcja, Tunezja czy Grecja) nie są w ostatnim czasie bezpieczne. W związku z zagrożeniem terrorystycznym, niestabilną sytuacją polityczną oraz kryzysem związanym w falą imigrantów, wybranie się w tamte rejony należy gruntownie przemyśleć.