Książkowe miasto

Będąc molem książkowym i pochłaniając niezliczoną ilość lektur, pewnym jest, że w którejś z nich natrafi się na malownicze opisy natury, które od razu pobudzają wyobraźnię. Soczysta zieleń lasów, rozpościerająca się wśród wijącej się krystalicznie czystej rzeki, której szmer jest melodią dla głośnego śpiewu ptaków. Czyż nie ma się ochoty od razu rozłożyć tam koca, wpatrywać się w niebo i słuchać, słuchać, słuchać?
Taki utopijny krajobraz jest realny. Można go znaleźć w miejscowości Stoczek Łukowski w województwie lubelskim. Miasto oprócz malowniczej scenerii posiada bogatą wartość historyczną, z którą warto się zapoznać zanim odwiedzi się jego granice, aby w trakcie zwiedzania licznych pomników na jego terenach, wiedzieć jaka jest ich geneza.
Takie niepozorne miejsca często kryją w sobie wiele tajemnic. Często nieodkrytych. Zachęca to do ich poszukiwania i odkrywania. Pewnym jest, że lasy i rzeki tej miejscowości, wiele widziały. Warto więc wsłuchać się w ich rozmowy, stojąc na brzegu i podziwiając piękno tamtejszej przyrody.