Podróżując po Polsce trzeba koniecznie odwiedzić Narwiański Park Narodowy. Turyści mogą w nim podziwiać nadzwyczaj piękne i malownicze widoki.
Jedną z atrakcji, jakie park oferuje turystom, jest kładka edukacyjna przebiegająca przez rozlewiska Narwi, położona pomiędzy dwoma wsiami: Śliwnem i Waniewem. Ma ona długość 1050 metrów. Turystom odwiedzającym tą kładkę, największą zabawę mogą sprawić przeprawy drewnianymi promami umieszczonymi na grubych linach. Odwiedzający kładkę muszą pięciokrotnie przeprawić się przez Narew przeciągając na linie takie drewniane promy. Wprawdzie wymaga to włożenia w przeprawę trochę siły, ale z całą pewnością, widoki jakie można podziwiać przechadzając się po tej kładce i wchodząc na wieżę widokową, która znajduje się mniej więcej w połowie ścieżki, wynagrodzą wszystko. Z kładki mogą korzystać również rowerzyści.
Odwiedzając kładkę Śliwno – Waniewo, warto jest zatrzymać się w Narwiańskim Parku Narodowym na dłużej. Zarówno w Śliwnie, jak i w Waniewie znaleźć można przyjemne i wygodne gospodarstwa agroturystyczne, które oferują miejsca noclegowe.