Niektórym wydaje się, że podróże zawsze muszą dużo kosztować, a wyjazdy pochłaniają wszystkie oszczędności. Oczywiście, może tak być, jeśli wybieramy nocleg w dobrym hotelu, jedzenie w drogich restauracjach i płacimy słono za różne atrakcje. Ale turystyka to dziedzina, w której można też dużo zaoszczędzić, wszystko zależy od naszych preferencji.

Najprostszy sposób na oszczędzanie, to szukanie promocji. Jeśli wolimy podróżować z biurem podróży, warto szukać ofert last minute. Możemy też zaoszczędzić organizując podróże na własną rekę. Oczywiście trzeba poświęcić na to trochę czasu, ale dzięki temu wybieramy tylko to, co chcemy i część pieniędzy zostaje w naszej kieszeni, bo nie musimy płacić pośrednikom.

Inna metoda oszczędzania to unikanie szczytu sezonu. Czasem można trafić na dobrą pogodę też w maju czy wrześniu. Zwłaszcza górskie wycieczki nie potrzebują upałów, dlatego warto rozważyć wyjazd w innych miesiącach niż lipiec lub sierpień. Odkrycie kilku praw, jakimi rządzi się turystyka pozwala zorganizować wakacje marzeń, które nie zrujnują naszej kieszeni.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.