Gdańsk Stavanger i Gdańsk Manchester

Zmiana planów?

Kto powiedział, że wakacje trzeba spędzać nad morzem? Wielu ludzi tak właśnie spędza swoje urlopy. Często zdarza się, że każdego roku wyjeżdżają w to samo miejsce, bo jest sprawdzone, bo już wszystko znają na pamięć i nawet nocleg mają zapewniony. Ludzie boją się zmian i tego, czego nie znają. Nie chcą podróżować w ciemno. Jednak świat jest tak piękny i ciekawy, że nie powinni ograniczać się do jednego miejsca na wypoczynek. Każde wakacje powinny być inne, niż poprzednie. Dzięki temu można odkryć wiele miejsc i zobaczyć krajobrazy oraz atrakcje, o których nie miało się pojęcia, bądź widziało tylko na zdjęciach.
Można odwiedzić norweskie miasto, Stavanger. Jak tam dotrzeć? Najlepiej lotem Gdańsk Stavanger. Miasto to zostało założone w 1125 roku, a jego powierzchnia to 71 km². Można tam odkryć ciekawe budynki, np. katedrę romańską czy dwór Ledaal.
Kolejnym miejscem na odpoczynek jest Wielka Brytania, a konkretniej Manchester. Również z Gdańska można dotrzeć tam samolotem (Gdańsk Manchester). Miasto to (tak jak Stavanger) oferuje interesujące budynki, np. w stylu wiktoriańskim, bądź w stylu gotyckim (katedra, ratusz).
Należy zmieniać plany wakacyjne każdego roku, by zwiedzać świat i odkrywać miejsca, których nie znamy.